נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: בית הכנסת
פורסם ב 14 יולי 2012 כניסות: 1361
PDF הדפסה

סיכום ישיבת מנהלת ביה"כ

נוכחים: דני שפילמן, אלי כהן, גרשון בראון, אבי נבון, יאיר מאיר

א) הוחלט לקדם בזריזות את סגירת מרפסת עזרת נשים האשכנזית. הביצוע יהיה מתוך תקציב קרן בית הכנסת (גביית משכנתא) לשנת 2012 אשר אמור להגיע לכ - 90,000 ₪. העלות המוערכת של הסגירה היא כ 40,000 ₪. בשלב זה הסגירה תעשה ללא דרוג בין השורות. התכנון יהיה כזה שבהמשך ניתן יהיה להוסיף דרוג בין השורות. מדובר בהשלמת בינוי אבן, סגירת קירות באלומיניום, גג מפאנל ופריצת הקיר המפריד בין המרפסת לעזרת נשים.

ברכה תתכנן את מפרט הסגירה, אבי ויאיר יהיו מעורבים בתכנון ובביצוע.

עם גמר המפרט, יצא מכרז פנימי לביצוע.

ב) המנהלת ממליצה למזכירות לקדם בהקדם את בניית הגשר לעזרת נשים. העלות המוערכת כולל תכנון היא עד 170,000 ₪ . לאחר בחינת היתרונות והחסרונות יש להחליט על העדפת גשר מתכת או גשר בבניית בטון ואבן.

במידה ולא ניתן לתקצב זאת מתקציב הפתוח של הישוב בשנת 2012, מוצע לקחת לצורך כך הלוואה / משכנתא לכ 5 שנים, אשר תוחזר לתוך הכספים הנגבים לקרן בית הכנסת (תשלום 54 ₪ על ידי מי שלא השלים תשלום זה לאורך 15 שנים.) ההחזר החודשי המוערך –כ 3,000 ₪ בחודש.

ג) הוחלט להחליף את המנורות בעזרת נשים הספרדית לדגם שהותקן לפני כשנה בעזרת נשים האשכנזית. עלות מוערכת עד 2,000 ₪ יתוקצב מחצית מכספי המנהלת ומחצית מכספי בית הכנסת הספרדי.

ד) אלי כהן יביא הצעה לרכישת מיכון מתאים (יעיל ולא מסורבל) שיאפשר לנקות כראוי את עזרות הנשים והמדרגות המובילות אליהן וכן את הרחבה שלפני בית הכנסת. מכשיר שכזה יועיל גם לניקוי יסודי ויעיל של מקווה הנשים.

ה) הוחלט להסיר את שני לוחות המודעות המותקנים מימין ומשמאל על קירות המדרגות החיצוניות של בית הכנסת.

ו) מוצע לבנות מחסן של כ 20 מ"ר (בנייה קלה ע"ג משטח בטון, לצרכי בית הכנסת.

המיקום המוצע – בין השיחים בצמוד לגדר גן הילדים.

לאחר בניית מחסן זה, יסגר החלל שמתחת למדרגות העולות לעזרת נשים לצורך מחסן לכלי ניקוי וחומרי ניקוי. אחריות טיפול וקידום – אבי נבון.

ז) מוסכם על כל חברי המנהלת שקיומו של מניין ותיקין בימות החול בלובי של עזרת נשים, אינו אידיאלי לא למתפללים ולא לנשים. יש לחשוב בהקדם על פתרון ראוי ומכובד לתפילת מנין הוותיקין.

לאור התנופה בפעילות המנהלת, אנו פונים לכל החברים שעדיין אינם בין משלמי ה 20 ₪ למנהלת דרך המיסים, להצטרף (ע"י הודעה למשרד) ולהיות שותפים בשיפור פני בית הכנסת.

רשם: יאיר מאיר

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית תורה ותפילה בית כנסת סיכום ישיבת מנהלת בית הכנסת- חקת
| + - | RTL - LTR