נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: עזרה הדדית
פורסם ב 29 מרס 2012 כניסות: 1679
PDF הדפסה

גמ"ח חיים של טובה

בהמשך לפנייה בדף המידע לחיזוק גמ"ח חיים של טובה , רציתי לספר קצת על המפגש שלי עם הטוב שהגמ"ח הזה מוסיף לחיינו כבני אדם וכתושבים בכוכב השחר.

בתור מנהלת מרכז גוונים- מרכז ליעוץ, הדרכה וטיפול , שנמצא בשער בנימין - ונותן מענה לכל תושבי בנימין - אני נפגשת באנשים רבים הפונים לעזרה . מכיון שהשרות אצלינו כרוך בתשלום , קורה לא אחת שאנשים זקוקים לסיוע , מעונינים בו , אך לא מסוגלים לעמוד בעלויות (למרות שאנו משתדלים לשמור על סכומים נמוכים מהשוק הפרטי).הצומת הזו בה אדם מרגיש שהוא זקוק לליווי, תמיכה, הכלה ושינוי הינה צומת חשובה ומשמעותית.חז"ל אמרו כבר מזמן ש"אין אסיר מתיר עצמו מאסוריו" ולכן יש ענין לפנות לגורמי מקצוע בעת הצורך כדי להקל על מסע החיים שלנו.כשאדם מגייס עצמו ופונה כבר לנתיב של עזרה וטיפול קשה מאד לדעת ולהבין שרק הפן הכלכלי הוא שמונע ממנו להסתייע.

בצומת הזו נכנסים אנשי גמ"ח חיים של טובה הצדיקים (באמת!).הרב נתן שלו וגבעון הלל נכנסים בצניעות, בשקט, ובדיסקרטיות גמורה. מקשיבים (מי שלא נעים לו מגבעון כי הוא תושב הישוב - ניתן לפנות לרב נתן והוא איש הקשר היחידי עבורו) מיעצים, מפנים, ועוזרים במימון הטיפול.

לא בכל ישוב יש מתנה שכזו ואני סבורה שחסד זה - לעזור לאדם לעזור לעצמו - הינו חסד מיטיב ומצמיח.

צמחים שכאלה מכבדים את הישוב בו הם גדלים.  מי יתן ויצליחו לשמור יכולת זו לאורך זמן ולכל מי שזקוק לכך.

וכמובן שכל מי שיכול לסייע לסיוע - יבורך!

הרבה טוב, כח, שמחה, וחרות פנימית וחיצונית לכולנו.                                                                                             חג שמח, שרה רוזנפלד

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים רווחה ועזרה הדדית חיים של טובה- ויקרא
| + - | RTL - LTR