נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: משולחנו של הרב
פורסם ב 30 נובמבר 2012 כניסות: 1637
PDF הדפסה

משולחן הרב

חנוכה

בעז"ה במוצאי השבת הבאה נר ראשון של חנוכה תתקיים מסיבת חנוכה יישובית, להלל ולהודות לריבונו של עולם על חסדיו. האירוע בשיתוף עם הישיבה הגבוהה. אנא רשמו לפניכם תאריך זה.

מורא מקדש

בהמשך לדברים שפרסמנו לפני שבועיים, הראו לי שהרב משאש מבסס את מנהג יהודי מרוקו לנשק את העולה אחר העלייה לתורה, ואומר שנשיקה זאת היא לכבוד התורה וממילא מותרת היא בבית הכנסת.

ברצוני להבהיר שלא נשאלתי שאלה זאת על ידי מתפללי בית הכנסת הספרדי, ולא מהם באה בקשת הפרסום.

לא המתים

עבודת ה' בתורה ובתפילה צריכה להיעשות מכל הלב. כך אנו אומרים בכל בוקר בקריאת שמע שצריך לעבוד את ה' בכל ללבנו ובכל נפשנו. הירושלמי מסביר את הטעם  שלולב היבש פסול, בגלל שלא ראוי שהמתים יהללו את ה', ומכאן אפשר ללמוד גם לשאר המצוות.

כלפי מה הדברים אמורים? העירו את תשומת לבי, שפעמים רבות בתפילת הבוקר בבית הכנסת  האשכנזי, ישנו מניין מצומצם של כ15 מתפללים הפזורים בכל רחבי אולם בית הכנסת הגדול, כשחלקם יושבי ממש בפאתי בית הכנסת. הדבר גורם  שהתפילה שקטה ורדומה, לא נשמע קול ענית אמן מהציבור, וספק גדול האם יש מניין מתפללים השומע את החזן.

 אשמח לשמוע מהציבור רעיונות לשיפור המצב.                                                                                          שבת שלום, אהד

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים משולחנו של הרב משולחן הרב- וישלח
| + - | RTL - LTR