נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: משולחנו של הרב
פורסם ב 17 נובמבר 2012 כניסות: 1692
PDF הדפסה

משולחן הרב

אוזר ישראל בגבורה

ברוך ה' שנתן אומץ בליבם של מנהיגינו להחליט לצאת להילחם. כולנו תפילה בימים אלו, שהקב"ה יגן על עמו, ושחלילה לא יפגע אף אדם מישראל. ייתן ה' גבורה בלב מנהיגינו וחיילינו להשלים את המלאכה, ולשבור זרוע זדים.

ירקות עלים

ארגון כושרות פרסם רשימת חברות שמשווקות ירקות עלים שנמצאו אמינות, הן בתחום ההלכתי והן בתחום הבריאותי. הרשימה תלויה בלוח המודעות שבבית הכנסת, כמו כן אפשר לראותה באתר של כושרות.

מורא מקדש

שאלוני, ובקשו שאפרסם תשובתי. האם מותר לנשק איש את רעהו בית הכנסת?

כתב הרמ"א "ואסור לאדם לנשק בניו הקטנים בבית הכנסת, כדי לקבע בליבו שאין אהבה כאהבת המקום ברוך הוא"(צ"ח א'). כתבו האחרונים שלאו דווקא בניו הקטנים, אלא גם כל אדם אסור לנשק. ויוצאי צפון אפריקה יש שנוהגים לנשק את העולה לספר תורה ובשו"ת יחווה דעת כתב שאין זה מנהג נכון. אבל לנשק אביו או רבו או קרוב שחייב בכבודו התיר, שכבודם מצווה. וכן ילד שבוכה לנשקו כדי להרגיעו, ג"כ אינו בכלל האיסור.

התנצלות

לכל חניכי ומדרכי סניף עזרא היקרים. לצערי לא אהיה בישוב בשבת הארגון עקב אירוע משפחתי. אני מברך אתכם וסומך עליכם, שתהיה לכם שבת ארגון נפלאה ומרוממת. אל תעזו להתחיל את המפקד בלעדי.

שבת שלום, אהד

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים משולחנו של הרב משולחן הרב- תולדות
| + - | RTL - LTR