נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: משולחנו של הרב
פורסם ב 12 נובמבר 2012 כניסות: 1611
PDF הדפסה

משולחן הרב

אשרינו

שבוע שעבר ביקרתי בתלמוד תורה ובחנתי את תלמידי כיתות ה' וח' במשנה ובגמרא. לשמחתי הרבה התלמידים הצליחו מאוד במבחן, והפגינו רמת ידיעות גבוהה. יישר כוח  גדול לרב שמעון ולמלמדים המסורים, ומעל לכל לילדים המתמידים, השוקדים בשמחה על תורת ה'.

 

מעשר שני

השנה היא שנת מעשר שני וכל הפרשה של תרומות ומעשרות מחייבת חילול מעשר שני על מטבע. ההמלצה שלי היא להיות מנוי על קרן המעשרות, שיש להם מטבע שמנוהל בהידור רב. למי שלא מנוי, גם בידי ישנה מטבע שאפשר לחלל עליה. הרוצה לסמוך על המטבע שאצלי יציין בשעת ההפרשה שהוא מחלל את המעשר שני על המטבע שבידי.

 

שמירה בשבת

הישוב שלנו שומר שבת ב"ה, וודאי שאין מצופה מהשומר לפתוח את השער לרכבים  בשבת. אלא שישנם רכבי ביטחון וכן רכבי הסעה של בתי החולים שנהוגים על ידי נוכרים, שצריכים להיכנס לישוב בשבת. לצורך זה הותקן מנגנון גרמא בביתן השומר, וכן כפתור המנתק את המנורה שעל השער, בארון החשמל שבצד הדרומי של השער, ועל ידם מותר לנו לפתוח את השער לצורך ביטחון או רפואה, גם במקרה שאין זה ממש פיקוח נפש. תפקידו של השומר ששומר בזמן כניסת שבת, לחבר את פיקוד שבת לשקע החשמל, ולכבות את המנורה שעל השער. במידה והשומר שכח, יחבר את הפיקוד שבת וינתק את המנורה בשבת עצמה, בשינוי.

 ויהי רצון שה' יפרוס סוכת שלומו עלינו.

שבת שלום, אהד

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים משולחנו של הרב משולחן הרב- חיי שרה
| + - | RTL - LTR