נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: משולחנו של הרב
פורסם ב 20 אוקטובר 2012 כניסות: 1602
PDF הדפסה

משולחן הרב

וימינו תחבקיני

"ואכן, בכניעתך בימי התענית לא תתקרב אל ה' יותר מאשר בשמחתך בשבתות וימים טובים, אם שמחתך זו באה מתוך מחשבה וכוונה - כי כשם שהתחנונים צריכים צריכים מחשבה וכוונה, כך גם השמחה בדבר ה' ובמצוותו צריכה מחשבה וכוונה....ואם תעלה עליזותך במצוות אל מדרגת הזמר והריקוד תהיה לך גם אלה לעבודת אלוקים ואף על ידם תדבק בעניין האלוקי" (כוזרי מאמר שני נ')

אחר עוברם של ימי הדין בנוראות קדושתם, נכנסים אנו לימי השמחה של חג הסוכות. בימים אלו חשים אנו את ימין ה' המחבקת אותנו ברוב חסדה. עבודת השמחה עבודה עליונה היא וכשהיא מגיעה לשיאה היא באה לידי ביטוי בזמר וריקוד כדברי ספר הכוזרי.

בעז"ה במוצאי החג הראשון תתקיים שמחת בית השואבה ישובית. הציבור מוזמן ונקרא להשתתף.

שיאה של שמחת חג הסוכות מגיעה בשמיני עצרת. כמה נפלא יהיה אם נצטרף נא כולנו יחד, כל תושבי הישוב, לעבודה העליונה של שמחתה של תורה.

הזמנה

ביום שלישי, יום ראשון של חול המועד, ילדי הישוב בנים, מוזמנים לביקור בסוכתי, החל משעה 16:00 לפי הגילאים (ראו פירסומים). אשמח לראות את כולכם.

בקשה

אשוב ואבקש שבחול המועד, המנינים החל משעה 8 , שברובם מאוישים על ידי ילדים ונוער יהיו מתונים ובעלי אופי חגגי כיאה לקדושת המועד.

מנהג האשכנזים על פי הרמ"א לנענע בכל "הודו" שבהלל. החזן מנענע רק ב"הודו" הראשון ו"ביאמר נא ישראל". למנהג הספרדים מנענעים רק ב"הודו" הראשון וב"הודו" ו"אנא ה'" שבסוף ההלל. אבקש מהחזן להתחשב, ולהמתין גם לאלו שמנענעים בכל "הודו" ולא להמשיך עד גמר הנענועים.

שבת שלום וחג שמח, אהד

 

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים משולחנו של הרב משולחן הרב- האזינו
| + - | RTL - LTR