נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: משולחנו של הרב
פורסם ב 02 ספטמבר 2012 כניסות: 1668
PDF הדפסה

משולחן הרב

ברוכים הבאים

לכל התושבים החדשים שהצטרפו לישוב, ברוכים הבאים. כמה שמח ומרענן לפגוש פנים חדשות ברחבי יישובינו . אני משתדל לפנות וליזום היכרות עם המשפחות החדשות. מי שלא זכיתי עדיין לעשות עמו היכרות, אודה לו מאוד אם יוכל לגשת ולהציג את עצמו, על מנת שאזכה להכירו.

 

"ועשית מעקה"

בפרשת השבוע ציוותה אותנו התורה לעשות מעקה לגג הבית על מנת למנוע סכנת נפילה מהגג. חכמים למדו מפסוק זה את חובת השמירה והזהירות מכלל הסכנות שבכל מצבי החיים.

אם ציוותה אותנו התורה להישמר מסכנות חומריות, קל וחומר שחייבים אנו להישמר שמירה יתרה מהסכנות הרוחניות, על מנת שלא נכשל חלילה. אופי הסכנות הרוחניות וחובות הזהירות מהם, משתנות הם מדור לדור. נראה שחובת עשית מעקה בדורנו, היא החובה לעשות חסימה לתכנים שאינם ראויים ברשת האינטרנט.

במידה ויש לילדים גישה למחשב, בוודאי שהתקנת תוכנת סינון היא חיוב גמור. אנו מצפים מילדינו שיתפללו ברצינות ויקפידו על שמירת המצוות, ואי אפשר  מהצד השני להנגיש  אותם לניסיונות שאין בכוחם לעמוד בהם. הדבר מכניס את הילדים למצב בלתי נסבל של רגשי אשם ומבוכה תמידיים.

אבל גם לנו המבוגרים , הרי אין אפוטרופוס לעריות, ובהיסח הדעת ובטעות אדם יכול למצוא את עצמו במקומות שאינם ראויים.

ישנם גדולי ישראל שהורו שיש לנהוג דיני יחוד באינטרנט לא מסונן, דהיינו לא לגלוש לבד ללא נוכחות של אדם נוסף שיכול להיות שומר, ואכן יש טעם רב בדבריהם .

אף מי שלא יסכים עמי על הנחיצות של התקנת סינון לרשת האינטרנט, מאוד אבקש, לחסום את החיבור לאינטרנט לאפשרות של גלישה של מחשבים זרים. פנו אלי אנשים שמקפידים על תוכנת סינון בביתם בטענה, שהקליטה של רשתות השכנים גורמות למכשול חמור בביתם. בהכנסת קוד לחיבור לאינטרנט אין כל קושי. זהו רק עניין של תשומת לב .

ויהי רצון שהקב"ה יערה עלינו רוח טהרה ונזכה שיהיה מחננו קדוש.

שבת שלום, אהד

נ.ב השבת לא אהיה בישוב לרגל שבת הורים בישיבה התיכונית של בני. אתכם הסליחה.

חיפוש

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית שירותים משולחנו של הרב משולחן הרב- כי תצא
| + - | RTL - LTR