נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: קהילה
פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 2484
PDF הדפסה

זו דעתי

בהחלטה תמוהה ומוזרה החליטה מועצת חברים להביא מוסד חינוכי למעלה שלמה ובכך למעשה למנוע את מגורי המשפחות במקום.

השתלשלות העניינים בקצרה:

החלטה מיום א' ,ר"ח אב קבעה מועצת החברים שהיישוב מעדיף שתהיה התיישבות של משפחות במקום ולא מוסד ציבורי . ההחלטה לא נתפרסמה בדף מידע.

כיוון שעל הפרק עמדו קבוצת "חסידי ברסלב" לקליטה מונתה ועדת קליטה מורחבת שתעשה עבודה יסודית יותר מן הרגיל ותבחון את התאמת הקבוצה לענין, ועל ידי כך לאפשר קליטת משפחות חדשות ליישוב.

למעשה נתכנסה ועדת קליטה הנ"ל ובעבודה יסודית במיוחד קבלה את המשפחות. ומכאן היה מתבקש ההמשך הטבעי לתת להם להתיישב במעלה שלמה. לשם מה זימנו אותם לקליטה אם מראש לא רצו בהם? משום מה מועצת חברים לא קיבלה את המלצות ועדת הקליטה ? לא נעים אך נראה שהעניין היה מכור מראש.

בהחלטה הראשונה הוחלט עקרונית שרוצים משפחות, ולגבי המשפחות שעלו על הפרק הותנה העניין בישיבה נוספת של מועצת חברים, כיצד קרה הדבר שההחלטה העקרונית השתנתה?!

בנוסף אם משום מה נראה שהקבוצה הנ"ל לא מתאימה למשימה של התפתחות המשפחות במעלה שלמה, וכי לא ראוי לעדכן את תושבי המקום? לתת להם אפשרות להגיב? לשמוע מה הם אומרים.

כבר ביום רביעי , השבוע, עלו למעלה שלמה נציגי המזכירות ,אמנה והמוסד המדובר, ודנו על קליטת המוסד, שעות מספר לאחר קבלת ההחלטה, לפני שההחלטה פורסמה, ולפני שתושבי מעלה שלמה ידעו מכל הענין.

ישנה קבוצה רצינית מאד של אנשים חלקם מן הישוב ( כ5 משפחות בודאי, 2 עם 5ילדים,1 עם 3 ילדים, ועוד הרבה משפחות שמתעניינות ברצינות) ,שרוצים בהתיישבות רצינית במעלה שלמה אך אופציה זו לא נבחנה ומדוע שלא תבחן ובזה תתן אפשרות של ממש להמשך התיישבות המשפחות במעלה שלמה,

 המשמעות של הבאת מוסד היא הוצאת המשפחות מהמקום, וכי בכזו קלות עושים כך? כל העניין נעשה בחופזה , כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים.

החלטה קריטית שכזו הנוגעת לעתיד הישוב והוצאת המשפחות מהמקום צריכה להתקבל  ע"י כלל תושבי הישוב, באסיפת חברים.

הדבר חייב לבוא לדיון ציבורי מחודש.

בברכה,

משפחות יעקובי, רחמים, אבי יונה, שכטמן, אליאב ותרשיש. תושבי מעלה שלמה,

וחברי הגרעין החדש ועוד תושבים ששמעו ותומכים.

 

 

*דברים שנשלחו לסגנית השר ציפי חוטובלי - מי שיכול להעלות את הדברים האלו למעלה ולהשפיע שיתבצעו בצורה כזו או אחרת - מוזמן !!!
בעקבות האירועים המזעזעים שהיו לאחרונה בהם מתו תינוקות משום שנשכחו ברכב הוריהם, חייבים חייבים חייבים לעצור מקרים כאלו בכל מחיר !!!!!!! למשל : אולי ניתן להמציא חיישן שבודק את רמת החמצן והטמפרטורה ברכב ובירידה של החמצן וכו' - מפעיל אזעקה, פותח חלונות ואפילו יוצר קשר עם המשטרה.

או חיישן שמגיב לאחר שמישהו יושב ברכב יותר מחצי שעה ברכב סגור הרמטית ולא מונע.

או שהרכב לא ננעל מבלי שהנהג לוחץ על כפתור בו הוא מאשר שהרכב ריק.

או רעיון אחר שמומחי משרד התחבורה יחליטו עליו - גם אם זה רעיון לא מספיק מוצלח תמיד ניתן לשפר אך העיקרון חייב להתישם !

וכך לחייב כל רכב ורכב בישראל לדאוג למנגנון שיוחלט עליו והוא לא יעבור טסט בלי זה.

מדובר בדיני נפשות ממש ויפה שעה אחת קודם !!!

יישר כוח על ההתייחסות. אשמח לתגובתך המהירה.

דני וינברגר

 

 
נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: קהילה
פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 1708
PDF הדפסה

וועדת חסד מדווחת

כל הכבוד לכל אלו שבאו לשמוע ולהתרשם מהאפשרויות של ארגוני חסד- במיוחד יישר כח גדול לבנות כיתה ט' שבאו בהתלהבות וברצינות כדי לתרום ולהשקיע. מה שיצא מהפגישה:

1. מוטי זליקוביץ' הסביר כל מיני אופציות כדי להיות מעורבים במפעל החסד הענק של "מלבב":

א- מרכז לטיפול בקשיש ובקהילה בפסגת זאב- שם עוזרים לקשישים שבאים לפעילות יום יומית- התנדבות בוקר. מוטי ילווה סיור לראות את המקום ביום שני 5/8 . בשעה 10:15 נפגשים ברחוב הטנקים 4 פסגת זאב.

ב- מוקד טלפוני 109- מתקשרים לקשישים לדבר, לשאול מה שלומם, לבדוק שהם בסדר... אפשר לעשות טלפונים מהמוקד עד 8 בערב או מהבית. מוטי ילווה סיור לראות את המקום ולהסביר ביום שני ה5/7 בכניסה למגדל הפעמון- קינג ג'ורג'

מי שמעוניין להשתתף בסיור, נא לתאם טלפונית עם מיה הלל 0524760345. הסיור מותנה במס' משתתפים.

ג- מתנדבים שמוכנים להסיע קשישים מהבית למרכז יום- תורם לבניית קשר, וגם עוזר להוריד את ההוצאות של מלב"ב- אפשר בבוקר/ בצהריים/פעם בשבוע. מי שמעוניין מוזמן ליצור קשר עם גיטי דוראל 0507606058

 

2. לאמץ קהילה בנווה יעקב-

המתנדבים יעברו בתוך הבתים- לפי הרשימה של הרווחה- המשפחות הם רובם קשישים מרוסיה שלא יוצאים מהבית. בהתחלה נחלק עוגות- ולאט לאט יבנה הקשר. להתארגנות צריכים מתנדבים לארגון עוגות, להסיע, והכי חשוב לבקר בקביעות.

*נציגי הרווחה של נוה יעקב יגיעו אי"ה ביום רביעי 21/7 בשעה8:30 בבית מיה הלל כדי לתאם ציפיות, לבנות קבוצות ולשדך בין אנשים מהישוב למשפחות בנוה יעקב.

 

3. הפנינג קהילתי-  

להכין הפנינג קהילתי לכבוד חנוכה בנוה יעקב- נוער/ מבוגרים/ קשישים!!

תודה לכל המתעניינים, לכל הבאים, ולכל המתנדבים. מצפים להתגייסות יישובית- נוער- נשים- וגברים כולם-ביחד- בשביל השני! בעזרת ה' נעשה ונצליח

 הועד: רבקה שומן, מיה הלל, גיטי דוראל ודברת דומן. 

 

מתוך 1 דף 182

<< התחל < קודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 הבא > אחרון >>

חיפוש

לוח אירועים

<< פברואר 2018 >> 
 ראשון  שני  שלישי  רביעי  חמישי  שישי  שבת 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   

קישורים חשובים

מהאלבום היישובי

כניסה למערכת

אינך מחובר למערכת! אם הינך תושב כוכב השחר וברצונך לקבל הרשאת תושב אנא בצע את הפעולות האות: 1) הרשם למערכת 2) צור קשר עם אחראי המערכת ע"מ להפעיל את החשבון שלךאתה כאן:   אתר-הבית קהילה ותרבות
| + - | RTL - LTR