מבזקי ערוץ 7

 • קורי לבנדובסקי, לשעבר מנהל קמפיין הבחירות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נפגש עם חברי ועדת המודיעין של הסנאט במסגרת חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות. כך אמר גורם בוועדה לסוכנות הידיעות AP.לבנדובסקי הודח מתפקידו ביוני 2016.

 • ארצות הברית קראה אמש לממשלת עיראק ולכורדים להימנע מהחרפת המשבר. מהבית הלבן נמסר עוד כי וושינגטון קוראת לצדדים להתמקד במאבק בארגון דאעש.

 • החשוד בביצוע הירי הקטלני אתמול במדינת מרילנד נעצר על ידי המשטרה במדינת דלאוור הסמוכה. בתקרית, שאירעה סמוך לעיר בולטימור, נהרגו שלושה בני אדם נהרגו ושניים נפצעו באורח קשה.

 • יותר מ-40 מחוקקים אמריקנים, רפובליקנים ודמוקרטים, פנו הלילה במכתב לממשל טראמפ וקראו לאסור את הכניסה למדינה לראשי צבא מיאנמר ולהטיל סנקציות כלכליות על האחראים לדיכוי בני המיעוט המוסלמי הרוהינגה. במכתב, שנשלח למזכיר המדינה רקס טילרסון, נכתב: "נראה כי שלטונות מיאנמר מכחישים את מה שקרה".

 • מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, הביע תקווה שמועצת הביטחון תסכים לשלוח עוד 900 חיילים להגנה על אזרחים ברפובליקה המרכז אפריקנית. גוטרש, שיבקר בשבוע הבא במדינה, אמר לכתבים כי למרות שכוח שמירת השלום "סייע למנוע את הגרוע ביותר", המצב נשאר "מטריד מאוד".

 • מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון יבקר בפקיסטן בשבוע הבא, כחלק מביקור באסיה. כך הודיע בכיר במחלקת המדינה האמריקנית. עוד נמסר כי טילרסון יבקר גם בהודו.

 • ועדת הקונגרס בברזיל דחתה ברוב קולות את ההאשמות נגד הנשיא מישל טמר, שהואשם בשיבוש הליכי משפט ובהובלת ארגון פשע במסגרת פרשת שחיתות גדולה שנחשפה במדינה. ההצבעה בנושא תעבור לבית התחתון של הקונגרס, שרק באפשרותו לאשר את העמדתו לדין של נשיא מכהן והשעייתו מתפקידו.

 • האופוזיציה בוונצואלה החרימה טקס השבעת מושלי מחוזות חדשים במדינה. באופוזיצה טוענים כי היו אי סדרים בבחירות.

 • גורם בממשלת קטלוניה אמר הערב (רביעי) כי נשיא המחוז, קרלס פוג'דמון, יכריז על עצמאות באופן רשמי אם ספרד תשעה את האוטונומיה של החבל. שהממשלה במדריד הציבה לפוג'דמון אולטימטום להבהיר אם הכריז על עצמאות בנאום שנשא בפרלמנט לאחר משאל העם.

 • ועדת הבחירות של חבל כורדיסטן בעיראק הודיעה על דחיית הבחירות לנשיאות ולפרלמנט, שהיו אמורות להתקיים בחודש הבא.הסיבה לדחייה היא המשבר בין הממשל בכורדיסטן לבין ממשלת עיראק בעקבות משאל העם שערכו הכורדים.

 • כוכב השחר

  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: כללי
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 18823
  PDF הדפסה

  נבחרת כדורסל

  תושבי כוכב השחר היקרים!

  כמדי שנה מייצגת את יישובנו נבחרת כדורסל שמביאה גאווה לכולנו (לפני שנתיים אליפות ושנה שעברה בין 4 הקבוצות המובילות.) השנה, לאחר עונה מפרכת ב"ה עלינו  לגמר שיתקיים ביום שני הקרוב (ט"ו באב) ב- 20:00 בערב כאולם הגדול שבכפר אורנים. המשחק מולם. קודם כל ברצוננו להכיר תודה רבה לכל המעודדים שבאו במסירות ובהתמדה לכל המשחקים. עודדו והריעו גם במשחקים קשים. אנו בתור נבחרת נשמח מאוד אם תושבי היישוב- ילדים, נערים ומבוגרים, נשים וגברים, יבואו לעודד ולחזק אותנו ובכך סיכויינו לנצח יגברו בתקווה לניצחון בע"ה.

  נבחרת כוכב השחר כדורסל.

   
  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: קהילה
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 2158
  PDF הדפסה

  זו דעתי

  בהחלטה תמוהה ומוזרה החליטה מועצת חברים להביא מוסד חינוכי למעלה שלמה ובכך למעשה למנוע את מגורי המשפחות במקום.

  השתלשלות העניינים בקצרה:

  החלטה מיום א' ,ר"ח אב קבעה מועצת החברים שהיישוב מעדיף שתהיה התיישבות של משפחות במקום ולא מוסד ציבורי . ההחלטה לא נתפרסמה בדף מידע.

  כיוון שעל הפרק עמדו קבוצת "חסידי ברסלב" לקליטה מונתה ועדת קליטה מורחבת שתעשה עבודה יסודית יותר מן הרגיל ותבחון את התאמת הקבוצה לענין, ועל ידי כך לאפשר קליטת משפחות חדשות ליישוב.

  למעשה נתכנסה ועדת קליטה הנ"ל ובעבודה יסודית במיוחד קבלה את המשפחות. ומכאן היה מתבקש ההמשך הטבעי לתת להם להתיישב במעלה שלמה. לשם מה זימנו אותם לקליטה אם מראש לא רצו בהם? משום מה מועצת חברים לא קיבלה את המלצות ועדת הקליטה ? לא נעים אך נראה שהעניין היה מכור מראש.

  בהחלטה הראשונה הוחלט עקרונית שרוצים משפחות, ולגבי המשפחות שעלו על הפרק הותנה העניין בישיבה נוספת של מועצת חברים, כיצד קרה הדבר שההחלטה העקרונית השתנתה?!

  בנוסף אם משום מה נראה שהקבוצה הנ"ל לא מתאימה למשימה של התפתחות המשפחות במעלה שלמה, וכי לא ראוי לעדכן את תושבי המקום? לתת להם אפשרות להגיב? לשמוע מה הם אומרים.

  כבר ביום רביעי , השבוע, עלו למעלה שלמה נציגי המזכירות ,אמנה והמוסד המדובר, ודנו על קליטת המוסד, שעות מספר לאחר קבלת ההחלטה, לפני שההחלטה פורסמה, ולפני שתושבי מעלה שלמה ידעו מכל הענין.

  ישנה קבוצה רצינית מאד של אנשים חלקם מן הישוב ( כ5 משפחות בודאי, 2 עם 5ילדים,1 עם 3 ילדים, ועוד הרבה משפחות שמתעניינות ברצינות) ,שרוצים בהתיישבות רצינית במעלה שלמה אך אופציה זו לא נבחנה ומדוע שלא תבחן ובזה תתן אפשרות של ממש להמשך התיישבות המשפחות במעלה שלמה,

   המשמעות של הבאת מוסד היא הוצאת המשפחות מהמקום, וכי בכזו קלות עושים כך? כל העניין נעשה בחופזה , כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים.

  החלטה קריטית שכזו הנוגעת לעתיד הישוב והוצאת המשפחות מהמקום צריכה להתקבל  ע"י כלל תושבי הישוב, באסיפת חברים.

  הדבר חייב לבוא לדיון ציבורי מחודש.

  בברכה,

  משפחות יעקובי, רחמים, אבי יונה, שכטמן, אליאב ותרשיש. תושבי מעלה שלמה,

  וחברי הגרעין החדש ועוד תושבים ששמעו ותומכים.

   

   

  *דברים שנשלחו לסגנית השר ציפי חוטובלי - מי שיכול להעלות את הדברים האלו למעלה ולהשפיע שיתבצעו בצורה כזו או אחרת - מוזמן !!!
  בעקבות האירועים המזעזעים שהיו לאחרונה בהם מתו תינוקות משום שנשכחו ברכב הוריהם, חייבים חייבים חייבים לעצור מקרים כאלו בכל מחיר !!!!!!! למשל : אולי ניתן להמציא חיישן שבודק את רמת החמצן והטמפרטורה ברכב ובירידה של החמצן וכו' - מפעיל אזעקה, פותח חלונות ואפילו יוצר קשר עם המשטרה.

  או חיישן שמגיב לאחר שמישהו יושב ברכב יותר מחצי שעה ברכב סגור הרמטית ולא מונע.

  או שהרכב לא ננעל מבלי שהנהג לוחץ על כפתור בו הוא מאשר שהרכב ריק.

  או רעיון אחר שמומחי משרד התחבורה יחליטו עליו - גם אם זה רעיון לא מספיק מוצלח תמיד ניתן לשפר אך העיקרון חייב להתישם !

  וכך לחייב כל רכב ורכב בישראל לדאוג למנגנון שיוחלט עליו והוא לא יעבור טסט בלי זה.

  מדובר בדיני נפשות ממש ויפה שעה אחת קודם !!!

  יישר כוח על ההתייחסות. אשמח לתגובתך המהירה.

  דני וינברגר

   

   
  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: כללי
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 18486
  PDF הדפסה

  חגיגת השחמט בט"ו באב-

  הרשמו מהר ואל תפספסו!
  ביום שני טו באב 22.7 בשעה 18 בערב-חגיגת   שחמט ביישוב!!

  - כולל טורניר, סרט ומשחק סימולטני.

  אם לא ירשמו מספיק מעוניינים זה לא יתקיים -אז ספרו למי שיכול לעניין אותו

  מחיר: 20 ש״ח

  הרשמה: במייל חוזר או סמס לאבי הרמן 0528655630