מבזקי ערוץ 7

 • יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון מתח ביקורת על הקיזוז של &rlmח"כ אילן גילאון (מרצ) עם ח"כ דוד אזולאי."ח"כ גילאון שהתקזז עם הקואליציה, עשה זאת על דעת עצמו ובניגוד להחלטת האופוזיציה ליצור חזית משותפת נגד חוק המרכולים שמשנה את הסטטוס קוו. "בהחלטתו סייע לקואליציה להעביר את החוק שכל כולו נועד להישרדותה הפוליטית, ולמעשה הציל לנתניהו את הקואליציה. במקום להתקזז יכול היה פשוט להצביע בעד החוק יחד עם הקואליציה".

 • נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב כי הפיגוע בניו יורק מדגיש את הצורך הדחוף בחוק ההגירה וקרא לקונגרס לדון בו בדחיפות. המחבל זוהה כאקייד אללה, בן 27, שהגיע לארצות הברית מבנגלדש.

 • מזג האוויר הלילה יהיה בהיר עד מעונן חלקית. ינשבו רוחות מזרחיות חזקות בצפון הארץ ובהרים. מחר (שלישי) מעונן חלקית בעננות גבוהה. תחול עליה נוספת בטמפרטורות והן תהיינה גבוהות מהרגיל בעונה. בהרי הצפון ינשבו רוחות מזרחיות חזקות.ביום רביעי ירדו הטמפרטורות במידה ניכרת והלחות תעלה. ייתכן טפטוף.ביום חמישי תורגש ירידה קלה נוספת בטמפרטורות והן תהינה רגילות לעונה.ביום שישי יהיה דומה.

 • להקת 'כיפה לייב' יוצאת עם לחן מקורי משלה למילות הפיוט 'הנרות הללו'. צפו.

 • דובר צה"ל מעדכן כי חיל האוויר יירט שיגור של רקטה אחת שנורתה מרצועת עזה לעבר יישובי המועצה האזורית חוף אשקלון.מוקדם יותר, בעקבות הירי, הופעלה אזעקת צבע אדום. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 • חבר הכנסת גליק הודיע הערב (שני) כי יצביע יחד עם הקואליציה בהצעת חוק המרכולים.זאת, לאחר שסוכם בין שרת המשפטים, השר המקשר בין הממשלה לכנסת שר הבריאות ויו"ר הקואליציה כי הקואליציה תאמץ הצעת חוק שתאסור פרסום ושיווק של מוצרי טבק לחלוטין, מלבד בעיתונות המודפסת.

 • הערבי שצולם כשהוא שובר את זגוגיותיה של מסעדה כשרה בהולנד טוען שעיתוי המעשה אינו קשור להצהרת הנשייא טראמפ על הכרה בירושלים.

 • גבר כבן 40 נפצע באורח קשה בקטטה שפרצה הערב (שני) ברחוב אצ"ל בטירת כרמל.חובשים ופראמדיקים של מד"א טיפלו בפצוע ופינו אותו כשהוא מורדם ומונשים לבית החולים רמב"ם בחיפה.

 • אזעקת צבע אדום נשמעה לפני דקות אחדות (שני) באזור אשקלון וביישובי לכיש.תושבי האזור מדווחים על הדי פיצוצים שנשמעו זמן קצר לאחר הפעלת האזעקה.

 • מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק למניעת הסתננות.ההצעה מאריכה את תוקף ההסדרים לטיפול במסתננים בשלוש שנים וקובע כי מתקן השהייה חולות ייסגר בתוך שלושה חודשים.

 • כוכב השחר

  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: כללי
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 19904
  PDF הדפסה

  נבחרת כדורסל

  תושבי כוכב השחר היקרים!

  כמדי שנה מייצגת את יישובנו נבחרת כדורסל שמביאה גאווה לכולנו (לפני שנתיים אליפות ושנה שעברה בין 4 הקבוצות המובילות.) השנה, לאחר עונה מפרכת ב"ה עלינו  לגמר שיתקיים ביום שני הקרוב (ט"ו באב) ב- 20:00 בערב כאולם הגדול שבכפר אורנים. המשחק מולם. קודם כל ברצוננו להכיר תודה רבה לכל המעודדים שבאו במסירות ובהתמדה לכל המשחקים. עודדו והריעו גם במשחקים קשים. אנו בתור נבחרת נשמח מאוד אם תושבי היישוב- ילדים, נערים ומבוגרים, נשים וגברים, יבואו לעודד ולחזק אותנו ובכך סיכויינו לנצח יגברו בתקווה לניצחון בע"ה.

  נבחרת כוכב השחר כדורסל.

   
  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: קהילה
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 2243
  PDF הדפסה

  זו דעתי

  בהחלטה תמוהה ומוזרה החליטה מועצת חברים להביא מוסד חינוכי למעלה שלמה ובכך למעשה למנוע את מגורי המשפחות במקום.

  השתלשלות העניינים בקצרה:

  החלטה מיום א' ,ר"ח אב קבעה מועצת החברים שהיישוב מעדיף שתהיה התיישבות של משפחות במקום ולא מוסד ציבורי . ההחלטה לא נתפרסמה בדף מידע.

  כיוון שעל הפרק עמדו קבוצת "חסידי ברסלב" לקליטה מונתה ועדת קליטה מורחבת שתעשה עבודה יסודית יותר מן הרגיל ותבחון את התאמת הקבוצה לענין, ועל ידי כך לאפשר קליטת משפחות חדשות ליישוב.

  למעשה נתכנסה ועדת קליטה הנ"ל ובעבודה יסודית במיוחד קבלה את המשפחות. ומכאן היה מתבקש ההמשך הטבעי לתת להם להתיישב במעלה שלמה. לשם מה זימנו אותם לקליטה אם מראש לא רצו בהם? משום מה מועצת חברים לא קיבלה את המלצות ועדת הקליטה ? לא נעים אך נראה שהעניין היה מכור מראש.

  בהחלטה הראשונה הוחלט עקרונית שרוצים משפחות, ולגבי המשפחות שעלו על הפרק הותנה העניין בישיבה נוספת של מועצת חברים, כיצד קרה הדבר שההחלטה העקרונית השתנתה?!

  בנוסף אם משום מה נראה שהקבוצה הנ"ל לא מתאימה למשימה של התפתחות המשפחות במעלה שלמה, וכי לא ראוי לעדכן את תושבי המקום? לתת להם אפשרות להגיב? לשמוע מה הם אומרים.

  כבר ביום רביעי , השבוע, עלו למעלה שלמה נציגי המזכירות ,אמנה והמוסד המדובר, ודנו על קליטת המוסד, שעות מספר לאחר קבלת ההחלטה, לפני שההחלטה פורסמה, ולפני שתושבי מעלה שלמה ידעו מכל הענין.

  ישנה קבוצה רצינית מאד של אנשים חלקם מן הישוב ( כ5 משפחות בודאי, 2 עם 5ילדים,1 עם 3 ילדים, ועוד הרבה משפחות שמתעניינות ברצינות) ,שרוצים בהתיישבות רצינית במעלה שלמה אך אופציה זו לא נבחנה ומדוע שלא תבחן ובזה תתן אפשרות של ממש להמשך התיישבות המשפחות במעלה שלמה,

   המשמעות של הבאת מוסד היא הוצאת המשפחות מהמקום, וכי בכזו קלות עושים כך? כל העניין נעשה בחופזה , כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים.

  החלטה קריטית שכזו הנוגעת לעתיד הישוב והוצאת המשפחות מהמקום צריכה להתקבל  ע"י כלל תושבי הישוב, באסיפת חברים.

  הדבר חייב לבוא לדיון ציבורי מחודש.

  בברכה,

  משפחות יעקובי, רחמים, אבי יונה, שכטמן, אליאב ותרשיש. תושבי מעלה שלמה,

  וחברי הגרעין החדש ועוד תושבים ששמעו ותומכים.

   

   

  *דברים שנשלחו לסגנית השר ציפי חוטובלי - מי שיכול להעלות את הדברים האלו למעלה ולהשפיע שיתבצעו בצורה כזו או אחרת - מוזמן !!!
  בעקבות האירועים המזעזעים שהיו לאחרונה בהם מתו תינוקות משום שנשכחו ברכב הוריהם, חייבים חייבים חייבים לעצור מקרים כאלו בכל מחיר !!!!!!! למשל : אולי ניתן להמציא חיישן שבודק את רמת החמצן והטמפרטורה ברכב ובירידה של החמצן וכו' - מפעיל אזעקה, פותח חלונות ואפילו יוצר קשר עם המשטרה.

  או חיישן שמגיב לאחר שמישהו יושב ברכב יותר מחצי שעה ברכב סגור הרמטית ולא מונע.

  או שהרכב לא ננעל מבלי שהנהג לוחץ על כפתור בו הוא מאשר שהרכב ריק.

  או רעיון אחר שמומחי משרד התחבורה יחליטו עליו - גם אם זה רעיון לא מספיק מוצלח תמיד ניתן לשפר אך העיקרון חייב להתישם !

  וכך לחייב כל רכב ורכב בישראל לדאוג למנגנון שיוחלט עליו והוא לא יעבור טסט בלי זה.

  מדובר בדיני נפשות ממש ויפה שעה אחת קודם !!!

  יישר כוח על ההתייחסות. אשמח לתגובתך המהירה.

  דני וינברגר

   

   
  נערך על ידי נחשון יוחנן ותהילה קטגוריה: כללי
  פורסם ב 19 יולי 2013 כניסות: 19500
  PDF הדפסה

  חגיגת השחמט בט"ו באב-

  הרשמו מהר ואל תפספסו!
  ביום שני טו באב 22.7 בשעה 18 בערב-חגיגת   שחמט ביישוב!!

  - כולל טורניר, סרט ומשחק סימולטני.

  אם לא ירשמו מספיק מעוניינים זה לא יתקיים -אז ספרו למי שיכול לעניין אותו

  מחיר: 20 ש״ח

  הרשמה: במייל חוזר או סמס לאבי הרמן 0528655630